/Files/images/gribi/d7e3d68cdd.gif

/Files/images/gribi/Гриби.jpg

Гриби чудовий дарунок природи, який не тільки радує око, але й чудово пасує до великої кількості страв. Похід за грибами захоплюючий процес, і при дотриманні всіх належних вимог, зовсім не шкодить довкіллю. Не дарма збирання грибів називаються тихим полюванням. Тільки-но уявіть: тихий ранок, туман ще не покинув ліс, трава покрита росою, й то тут, то там з під моху чи листя видніють маленькі горбочки-грибочки, що так і просяться до вас у кошик... Та ОБЕРЕЖНО!!! Серед більш ніж 200 видів капелюшних грибів їстівними вважаються тільки 20 видів!

/Files/images/gribi/razdelitel_1.gif

Гриби полідяються на такі види:

- їстівні - їх налічують до 500 видів, та використовується лише 80-100 видів;
- умовно-їстівні - мають поганий гіркий смак;
- не їстівні - мають неприємний запах, поганий смак;
- отрруйні - мають токсичні речовини. Таких грибів близько 80 видів.

/Files/images/gribi/%20JPG~1.JPG

Основні групи отруйних грибів:

- група — гастроентеротропні — при вживанні обумовлюють легке отруєння, переважно шлункові та кишкові розлади, у вигляді блювання та проносу. Найбільш небезпечним з них рядовка тигрова, ентолома жовто-сиза, печериця темно-лускувата, печериця жовтошкіра.
- група — нейротропні — гриби, які мають отруйні речовини нейротропного типу дії. Вони викликають сп’яніння та галюцинації. Найбільш небезпечні з них волоконниця Патуйяра, говорушка білувата, мухомор червоний, мухомор пантерний.
- група — гепатонефротропні — гриби, у яких виявлені отруйні речовини цитотоксичного типу дії, такі як фалотоксин, аматотоксини та ін. Тому до цієї групи відносяться найбільш небезпечні гриби, більшість яких можуть обумовлювати смертельні наслідки отруєння. Латентний період при отруєнні цими грибами становить від 6-12 годин (для блідої поганки) до 14 діб (для павутинника оранжево-червоного). Смерть настає найчастіше на 2-5 добу, а при отруєнні павутинником (токсин — ореланін, гржималін, кортимарін) на 2-3 тиждень від початку захворювання. Одужання настає через тижні, або місяці. Можливі розвиток токсичного гепатиту, цирозу печінки, хронічного нефриту. Найбільш небезпечні з них бліда поганка (мухомор зелений), поганка біла (мухомор білий смердючий), строчок звичайний, павутинник оранжево- червоний ядовитий, гриб-парасолька цегляно-сіро-червоний, гриб-парасолька коричнево-вишневий, опеньок цегляно-червоний несправжній, опеньок сірчано-жовтий несправжній.
- група — психотропні — не мають суттєвого значення (родина псилоцібе) у структурі отруєння грибами в Україні. Хоча психотропну дію мають і деякі гриби родини аманіта, які можна віднести до нейротропних (мухомор червоний).

СМЕРТЕЛЬНО ОТРУЙНІ ГРИБИ!!!

/Files/images/gribi/Бліда поганка.jpg

Бліда поганка, або зелений мухомор – найотрутніший гриб, вживання якого призводить до смерті. Помилково збирають замість печериць та зеленої сироїжки. Містить цілий ряд токсинів, що не руйнуються жодною обробкою. Зростає у листяних і мішаних лісах, часто під кущами ліщини. Поширений по всій Україні, масово зростає з серпня по вересень.

/Files/images/gribi/Гриб-синюк.jpg

Чортів, або сатанинський гриб, або гриб-синюк – сильний отруйний гриб, що викликає важкі порушення роботи травної системи. Від схожого їстівного дубовика відрізняється світлою шапкою. Поширений на Поліссі, у Лісостепу у листяних лісах – під дубом, буком, грабом. Зростає у червні – вересні.

/Files/images/gribi/Опеньок сірчано-жовтий.jpg

Опеньок сірчано-жовтий несправжній – смертельно отруйний гриб, що містить так званий фусцикулол E та F. Помилково сприймають за справжній опеньок, від якого відрізняється зеленим кольором пластинок і жовтою шапкою. Поширений по всій Україні у листяних і мішаних лісах у серпні- листопаді.

/Files/images/gribi/Мухомор пантерний.jpg

Мухомор пантерний – сильний отруйний галюциногенний гриб, що містить у собі мускарин і мікоатропін. Трапляється по всій Україні як у хвойних, так і у листяних лісах, зростає під сосною, дубом, буком, полюбляє залужені грунти. Зростає з липня по жовтень.

/Files/images/gribi/Строчок звичайний.jpg

Строчок звичайний – смертельно отруйний гриб, що містить гіромітрини – речовини, що руйнують кров, печінку, нервову систему. Плутають із їстівним зморшком, від якого відрізняється іншою формою плодового тіла. Зустрічається по всій Україні, у соснових і мішаних лісах, з кінця квітня по кінець травня – червень.

/Files/images/gribi/Рядівка тигриста.jpg

Рядівка тигриста отруйна – отруйний гриб, що спричиняє тяжке шлунково-кишкове захворювання, попри свій приємний смак та аромат. Зростає у соснових, а також листяних та букових лісах у серпні-жовтні.

/Files/images/gribi/Ентолома.jpg

Ентолома сіра - отруйний гриб, спочатку пахне борошном, а при підсиханні з непрємним запахом. При вживанні викликає сильний розлад шлунка. Росте у листяних (дубових, букових) лісах; часто, у серпні — вересні.

/Files/images/gribi/Іноцибе.jpg

Іноцибе - сильний отруйний гриб, що містить токсичну речовину - мускарин, який всмоктується в шлунково-кишечний тракт, викликає тяжке, інколи, смертельне отруєння. Росте у листяних і хвойних лісах, літом і осінню, інколи зимою.

/Files/images/gribi/Мух.jpg

Мухомор червоний - відомий отруйний гриб. Мічтить отруйні алкалоіди - мускарин, мскаридин, мусцимол, іботенову кислоту, мускаруфін та інші, які викликають тяжке отруєння, біль у животі, галюцинації, тощо. Росте у хвойних і листяних лісах групами, часто. Плодові тіла утворює з липня по листопад. Поширений по всій Україні.

/Files/images/gribi/razdelitel_1.gif

Отруєння - це порушення функцій організму, спричинене потраплянням з навколишнього середовища токсичних речовин, що не можуть бути знешкоджені внутрішніми силами організму.

Отруєння бувають: побутові, виробничі , речовинами, що є хімічною зброєю. У побуті найчастіше зустрічаються харчові отруєння, причини яких полягає у споживанні зіпсованих продуктів. З усіх харчових отруєнь найнебезпечнішим є отруєння грибами. Багато грибів мають своїх отруйних «двійників».

/Files/images/gribi/razdelitel_1.gif

Загальні ознаки та симптоми отруєння грибами:

/Files/images/gribi/живот.jpgНайбільш небезпечним може бути отруєння блідою поганкою та близькими до неї видами грибів, що помилково вживаються в їжу замість сироїжок чи шампіньйонів (печериць) .Перші прояви отруєння можуть виникнути через декілька годин, інколи через 24 години. Раптовий біль у животі, блювання, пронос, загальне ослаблення організму, судоми, зниження температури тіла. В кінці першої доби виникає гостра ниркова недостатність. При отруєнні мухоморами спостерігаються ті ж симптоми, що при отруєнні блідою поганкою, але виникають вони майже відразу після вживання грибів: /Files/images/gribi/сл.jpgсильне слиновиділення та сльозотеча, запаморочення, рухове збудження, сплутаність свідомості. При отруєнні несправжніми опеньками через 30 хвилин з’являються ознаки гострого розладу кишечника. Залишки грибів треба зберігати для дослідження в лабораторії.

/Files/images/gribi/razdelitel_1.gif

Допомога при отруєнні грибами:

/Files/images/gribi/b_1279265243_100716pozh14.jpgПереконавшись, що потерпілий перебуває при свідомості, дайте йому випити 1-2 склянки холодної води. Викличте у нього блювання (нехай покладе два пальці на корінь язика). Таку процедуру можна повторити декілька разів. Блювання не можна виконати, якщо постраждалий:
- перебуває без свідомості чи в стані судом;
- вагітна жінка;
- має захворювання серця.
Під час блювання лише частина/Files/images/gribi/жел.jpg отрути виходить зі шлунка, а тому: після блювання постраждалий повинен випити 2-3 склянки води, щоб зменшити концентрацію залишеної отрути в шлунку; при необхідності викличте блювання повторно. Хворі потребують термінової госпіталізації у відділення інтенсивної терапії!

/Files/images/gribi/razdelitel_1.gif

/Files/images/gribi/1312361247_plakat-gribi.jpg

/Files/images/gribi/razdelitel_1.gif /Files/images/gribi/yak-vidrizniti-otruyni-gribi.jpg

ПАМ'ЯТАЙТЕ!!!
ВЖИВАННЯ НЕЗНАЙОМИХ ГРИБІВ МОЖЕ ПРИЗВЕСТИ ДО СМЕРТІ!!!

Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.